05.03.2018
Puchar Świata Kite Wave na Ponta Precie

Niedawno zakończył się pierwszy przystanek Pucharu Świata w kitesurfingu strapless na wyspie Sal. (Cabo Verde) Prognoza dopisała i lokalny superspot odpalił idealnie. Zarówno dziewczyny jak i faceci mogli pokazać się z jak najlepszej strony na pięknych prawych falach na Ponta Precie.

Wśród facetów najlepsze wrażenie na początku zrobił Paulino Pereira, który za swój przejazd otrzymał tzw. Perfect 10. Niestety w późniejszej fazie Portugalczyk nie utrzymał dobrego wrażenia. Do finału klasycznie już awansował lokales - Airton Cozzolino, w którym dołączył do niego Keahi de Aboitiz. Airton na swoim homespocie nie mógł zrobić nic innego jak wygrać, a do tego zrobić całkiem niezłe show. Co ciekawe w czołówce zabrakło Matchu Lopesa. Zawodnik ostatecznie zajął 9 miejsce, co na pewno będzie chciał poprawić na następnym przystanku w Dakhli.

Wśród dziewczyn dopisała całkiem niezła frekwencja - do walki stanęło 11 dziewczyn, w tym dwie z Polski. (Joanna Jarocka i Justyna Sierpińska) Niestety obydwie odpadły dosyć wcześnie. W finale spotkała się Hawajka Moona Whyte i Jalou Langeree - siostra obecnego Króla Przestworzy. Holenderka miała odrobinę trudniejsze zadanie, bo pływała backside. Moona natomiast doskonale pływała na frontsidzie, wykorzystując swoje doświadczenie z surfingu. Trzecie miejsce zajęła Ines Correira, która na codzień trenuje na Cabo i jeśli tam kiedyś byliście, to na pewno ją spotkaliście.

Kolejne zawody już 24 kwietnia w Dakhli, gdzie oprócz jazdy na fali, na pewno zobaczymy też konkurencję freestyle. Ostatnio wygrywał tam Keahi i Mitu Monteiro - jak myślicie kto to będzie tym razem?

GKA Ponta Preta Men

  1. Airton Cozzolino
  2. Keahi de Aboitiz
  3. Sebastian Ribeiro

GKA Ponta Preta Women

  1. Moona Whyte
  2. Jalou Langeree
  3. Ines Correia

Kuba

top